Kde pomáháme

Naše proměny

Projekty, které podporujeme v rámci programů Proměny zahrad.

Typ projektu:
Obnova zahrady MŠ Jana Opletala v Českých Budějovicích

Při obnově a oživení zahrady zdejší školky jsme vycházeli z toho, že děti stojí vždy na prvním místě. Díky nám tak mohou na zahradě vyrazit na pomyslnou cestu kolem světa a učit se přitom třeba poznávat světadíly.

Dokončeno
Obnova zahrady MŠ Vincence Makovského v Ostravě

Místo plné asfaltu a betonu jsme v ostravské sídlištní mateřské škole proměnili v příjemný travnatý prostor, doplněný záhonky, vodními prvky nebo třeba živou stavbu z vrby. Neziskový spolek rodičů Veselá školička tak získal krásné nové místo, na které může zvát lidi z širokého okolí na různé akce.

Dokončeno
Obnova zahrady Mateřské školy U Uranie

Největší zařízení pro předškoláky v Praze 7 se díky naší pomoci pyšní zahradou, do které se promítají různé tváře české krajiny. Jednotlivé zóny, jež mají podobu uklidňujícího lesa, louky, hor nebo jezera, harmonicky přecházejí do městského prostředí.

Dokončeno
Obnova zahrady MŠ Telecí

Pomohli jsme školce vytvořit v zahradě ideální podmínky pro ekologickou výchovu dětí tak, aby byl zároveň využitý její rodinný charakter. Prostor se tak zcela přirozeně stal centrem dění malebné pardubické obce, do níž krásně zapadá.

Dokončeno
Obnova zahrady církevní MŠ svatého Jakuba v Kutné Hoře

Pomohli jsme sjednotit a obnovit rozlehlý prostor v historickém centru Kutné Hory, o který teď děti s láskou samy pečují.

Dokončeno
Obnova zahrady Mateřské školy Větrník v Nymburce

Do zahrady jsme během její proměny vnesli dlouho očekávaný nový život v podobě čtyř živlů. Vládnou jednotlivým zónám, které jsou ideální pro různé způsoby vzdělávání. Zahradní prostor tak prostupují země, oheň, voda a vzduch.

Staráme se také o

Měsíc školních zahrad

Inspirujte se našimi aktivitami a vezměte děti ven!

Přejít na web
Bažantnice žije

Společně za oživení Bažantnice! Areál Bažantnice projde v příštích letech velkou proměnou.

Přejít na web