Park Alejka v Broumově

Zanechali jsme svoji stopu v historii Broumova. Společně s vedením města a dalšími lidmi jsme vrátili život do zdejšího parku Alejka. Na zelenou perlu Broumova jsme od té doby stejně jako broumovští občané právem hrdí.

Pokud chcete podpořit tento projekt, můžete tak udělat jako dobrovolník.

Dobrovolníci

Co se nám povedlo  

Pomohli jsme obnovit jírovcovou alej, zpřístupnit nevyužívanou část parku, opravit cesty, vysadit zeleň a vybudovat dětské hřiště. Společně s městem a jeho obyvateli jsme navázali na promenádní tradici. Nejstarší a největší park Broumova, který patří do městské památkové zóny, slouží teď lidem mnohem lépe. Díky nám ožil hned po znovuotevření různými akcemi: v parku proběhl například koncert a místní zde uspořádali dětské putování.  

Proměna parku určitě prospěla. Když teď do Broumova přijedou turisté, nemusejí trávit čas jen na náměstí, ale můžou se projít parkem a odpočinout si.

Barbora Hovorková

absolventka Gymnázia Broumov

Galerie broumovské proměny

Obnova parku

2007–2010

Rozloha

2,6 ha

Výběr projektu

Grantová výzva 2006

Autoři návrhu

architektonický ateliér AND

Rozpočet

31 mil. Kč

Finanční podpora nadace

24 mil. Kč

Více o proměně  

O náš grant se v roce 2006 ucházelo 56 měst. Do nejužšího výběru postoupila dvě: Broumov a Turnov. Obě města nechala pro parky zpracovat dendrologický průzkum, geodetické zaměření i architektonickou studii, jejíž tvorbu naše nadace z poloviny financovala. Díky tomuto přístupu bylo možné odhalit pro a proti obou projektů. Na základě zpracovaných materiálů padla volba na broumovskou Alejku. Město Turnov díky své účasti ve finále nicméně získalo důležité podklady pro svůj další možný rozvoj. 

Ocenění

Stříbrná plaketa v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe

Stříbrná plaketa v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe