Obnova zahrady MŠ Jana Opletala v Českých Budějovicích

Při obnově a oživení zahrady zdejší školky jsme vycházeli z toho, že děti stojí vždy na prvním místě. Díky nám tak mohou na zahradě vyrazit na pomyslnou cestu kolem světa a učit se přitom třeba poznávat světadíly.

Pokud chcete podpořit tento projekt, můžete tak udělat jako dobrovolník.

Dobrovolníci

Co se nám povedlo  

Na bezmála sedmi tisících metrech čtverečních vzkvétá nová zelená oáza. Chtěli jsme totiž obnovou napomoci tomu, aby se děti, které často bydlí v betonové sídlištní zástavbě, cítily spokojeně a byly aktivní a otužilé. Zahradu jsme navrhli tak, aby podporovala dětskou zvídavost a poznávání. Její malí návštěvníci putují zemskými světadíly a přitom pozorují různé rostliny a poznávají zvyky v různých částech světa. Učí se tak chápat, co se děje ve společnosti a přírodě.  

Obnova zahrady

od roku 2022

Rozloha

6 985 m2

Výběr projektu

Grantová výzva 2022

Autor návrhu

Jaroslav Šíma

Rozpočet

zatím nejsou stanoveny

Finanční podpora nadace

400 000 Kč

Více o proměně 

Architektonický návrh rozdělil zahradu na několik částí. Do budoucna se navíc počítá s jejím dalším rozvojem, díky němuž vzniknou nové herní prvky: utržený balón (přírodní herní soustava kolem vzrostlého stromu) nebo letadlo. Orientaci na cestě kolem světa usnadní návštěvníkům statný rozcestník. Stejně jako u dalších projektů nebylo naším cílem pouze zvelebit prostor. Nová zahrada pomáhá zlepšovat mezilidské vztahy na budějovickém sídlišti. Panuje zde dobrá nálada a to jde ruku v ruce s větší chutí poznávat svět a lidi kolem