Obnova zahrady MŠ Hradištko

Z nevyužívané jižní části zahrady jsme vytvořili prostor, který je rozvržený jako dům. Zahradu jsme rozdělili na šest částí a těší nás, že ji děti i učitelé využívají za každého počasí.

Pokud chcete podpořit tento projekt, můžete tak udělat jako dobrovolník.

Dobrovolníci

Co se nám povedlo  

Předsíň, obývací pokoj, kuchyň, posluchárna, odpočívárna a dílna. Bývalou klášterní zahradu v nevelké obci u Prahy jsme pomohli ožít výukou a komunitními akcemi. Prostor jsme vybavili zařízením na zachytávání vody, chodníčky a posezením kolem stolu ve svahu Pobyt na zahradě jsme dětem zpestřili prvky, jako je zvuková instalace, dešťová hůl, sestava sítí na lezení nebo skluzavka. Mohou se těšit také na to, že si na jaře konečně vyzkouší hmatový chodníček z přírodnin, luční labyrint nebo venkovní laboratoř.  

Obnova zahrady

od roku 2022

Rozloha

7 280 m2

Autoři návrhu

ateliér Hřiště hrou

Náklady

zatím nejsou stanoveny

Finanční podpora nadace

400 000 Kč

Výběr projektu

Grantová výzva 2022

Více o proměně 

Zahradu jsme vybrali v grantové výzvě vyhlášené na podzim roku 2021. Každá z pěti mateřských škol získala na obnovu zahrady částku až 400 tisíc korun a také odbornou pomoc. Kromě MŠ Hradištko získala naši podporu také MŠ Telecí, MŠ Jana Opletala v Českých Budějovicích, MŠ Vincence Makovského v Ostravě-Porubě a MŠ Sv. Jakuba v Kutné Hoře.