Obnova zahrady Křesťanské mateřské školy v Horažďovicích

Koncepci zahrady jsme propracovali do posledního detailu. Na jejím místě tak mohl vyrůst ostrov plný herních prvků. Horažďovice zároveň získaly nové místo pro přátelské komunitní setkávání lidí všech generací.

Pokud chcete podpořit tento projekt, můžete tak udělat jako dobrovolník.

Dobrovolníci

Co se nám povedlo  

Jako hlavní spojující motiv jsme pro obnovenou školní zahradu zvolili vodu. Tento živel prostupuje jejím prostorem v podobě vodních stolů či pumpy. K nespoutané hře a mnoha vodním dobrodružstvím láká děti tajuplný ostrov, který podněcuje dětskou tvořivost, fantazii a svobodný a nespoutaný pohyb. Abychom jej podpořili, obohatili jsme zahradu i jednoduchými dřevěnými herními prvky. Pocit sounáležitosti jsme umocnili doplněním prostoru o ohniště se špalíčky k posezení.

Obnova zahrady

2016–2018 (1. etapa), 2019 (2. etapa)

Rozloha

4 182 m2

Výběr projektu

Grantová výzva 2015

Autoři návrhu

Vladimír Ledvina, Jiří Bíza, Ludvík Kovář

Náklady

906 533 Kč (1. etapa)

Finanční podpora nadace

800 000 Kč

Více o proměně 

Křesťanská mateřská škola v Horažďovicích se přihlásila do grantové výzvy, kterou jsme vyhlásili v roce 2015. Byla otevřená pro školy z Prahy, Plzeňského a Jihočeského kraje. Ze 20 žádostí jsme pro proměnu vybrali pět škol. Konkrétně se jí dočkaly MŠ Nad Kazankou (Praha 7), MŠ Čakovice II (Praha 9), MŠ Duha Soběslav, Klenčí pod Čerchovem a právě mateřská škola v Horažďovicích.